Value Management Network

A csalók egyre ügyesebbek! Új csalási módszer a Facebook-on | Value Management Network

A csalók egyre ügyesebbek! Új csalási módszer a Facebook-on

A napok­ban több ügy­fe­lünk­nél tapasz­tal­tunk csa­lás­ra uta­ló jele­ket a Face­book-olda­lak­kal kap­cso­lat­ban. Elő­ször azt hit­tük, hogy META fris­sí­tés, ami ismét kis­sé fél­re­ment és pár napon belül hely­re­áll a Meta-világ rend­je. Koráb­ban már a Wake­Up Maga­zin felü­le­tén beszá­mol­tunk róla, hogy a csa­lók Face­book vagy a Face­book Busi­ness felü­le­ten keresz­tül kül­dött üze­net­ben igye­kez­nek ada­to­kat vagy éppen az egész Face­book fió­kot ellop­ni.

Most emailben próbálkoznak a csalók

Ha leve­let kapsz, ami­nek fel­adó­ja “Face­book” és a tár­gyá­ban csak annyi sze­re­pel, hogy “Az Ön tevé­keny­sé­ge sér­ti a Meta Busi­ness sza­bály­za­tát.”, akkor foko­zott figye­lem­mel nyisd meg azt! Első ráné­zés­re a levél tör­de­lé­se, betű­tí­pu­sa és szín­vi­lá­ga is valós­nak tűnik. Fon­tos, hogy az ilyen leve­le­ket min­den eset­ben foko­zott elő­vi­gyá­za­tos­ság mel­lett nyisd meg.

A levél­ben arról tájé­koz­tat­nak, hogy a hir­de­té­si fiók meg­sér­ti az irány­el­ve­ket és 24 órá­ra kor­lá­toz­zák a fió­kot. A fent leírt tevé­keny­ség ellen egy iga­zo­lá­si folya­ma­ton kell részt ven­ni.

Figyelj az intő jelekre és kerüld el, hogy csalás áldozata légy

Első ráné­zés­re a fen­ti levél akár iga­zi is lehet­ne. Ha a leve­let job­ban meg­vizs­gál­juk, akkor a fel­adó­ja egy nagyon hosszú no-replay-meta…@outlook.com cím. Nos legyen ez az első gya­nús jel, ugyan­is a META sem­mi­lyen for­má­ban nem kom­mu­ni­kál más szol­gál­ta­tó­tól szár­ma­zó email cím­ről.

A máso­dik intő jel, hogy az iga­zo­lás gomb fölé húz­va az ege­ret egy tel­je­sen más doma­in jele­nik meg. Ez a web­cím sem­mi­lyen módon nem kap­cso­ló­dik a META vagy annak más ter­mé­ke­i­hez, így 100%-ig biz­tos, hogy csa­lás.

A har­ma­dik intő jel, hogy nem a fiók­hoz tar­to­zó regiszt­rá­ci­ós email cím­re érke­zett a levél, hanem a nyil­vá­no­san köz­zé­tett cím­re. Ha a Face­book-nak prob­lé­má­ja van a műkö­dé­sed­del a fió­kod­hoz tar­to­zó cím­re kül­di meg neked, amit a regiszt­rá­ci­ó­kor meg­ad­tál.

A negye­dik intő jel, pedig ha nin­cse­nek is aktív hir­de­té­se­id vagy hir­de­té­si fió­kod.

A Value Manag­ement Net­work tel­jes csa­pa­ta nevé­ben sze­ret­nénk fel­hív­ni min­den ügy­fe­lünk és vál­lal­ko­zók figyel­mét az ilyen jel­le­gű csa­lá­sok­ra! A fió­kok biz­ton­sá­gát sok­kal könnyebb meg­őriz­ni, mint vissza­sze­rez­ni! Válaszd a VMN szol­gál­ta­tá­sa­it, hogy elke­rüld a kel­le­met­len ese­te­ket.

Kiemelt kép: Can­va — Pros­tock-stu­dio

Ha tetszett, akkor oszd meg másokkal is